Büyümeyen Köpek Irkları ve Bakımları

Büyümeyen çeşitli köpek ırkları ve bakımları vardır. Bu ırklar arasında Boston teriyerleri, Cairn teriyerleri ve West Highland ve beyaz teriyerleri cinsleri olarak bilinir. Oldukça dikkatli bakımları olması hasebiyle dikkatli ve bir o kadarda nazik bakım getirmektedir.

Shih Tzu (Şitsu)

shih tzu
Shih Tzu

Shih Tzu büyümeyen köpek ırkı bakımı, düzenli fırçalama ve günlük bakım gerektirir. Dolaşmaları önlemek için katın düzenli olarak kırpılması gerekir. Ayrıca kulakları problemler için kontrol etmeli ve haftalık olarak temizlemelisiniz. Bu büyümeyen köpek ırkı, optimum sağlığı sağlamak için dengeli bir diyetle beslenmelidir.

Shih Tzu mükemmel bir refakatçi köpektir. Küçük boyutları ve düşük egzersiz ihtiyaçları, onları apartman yaşamı için mükemmel evcil hayvanlar yapar. Ayrıca çok fazla tımar gerektirirler, bu da onları ideal bir ev köpeği yapar. Shih Tzu köpekleri çok hipoalerjeniktir, bu da onları alerjisi olanlar için mükemmel evcil hayvanlar yapar.

West Highland Beyaz Teriyeri (White terrier)

west highland white terier

West Highland White Terrier, harika bir aile hayvanı yapan küçük, sosyal bir cinstir. Çocuklarla ve yabancılarla arkadaş canlısıdır ve seyahat etmesi kolaydır. Arkadaşlıktan hoşlanan ve uygun liderlik sağlarsanız kavga etmeyecek çok zeki bir köpektir. Çok uyarlanabilir olduğu için ilk kez evcil hayvan sahipleri için mükemmel bir seçimdir.

West Highland White Terrier kısa saçlı ve uzun kenarlara sahiptir. Bu nedenle, daha sık bakım seansları gerektirebilir. Ek olarak, bu köpek ırkı hızla büyür ve bakım seansları arasında kırpma gerektirebilir.

Cairn Terrier

carn terrier

Bir Cairn Terrier almayı düşünüyorsanız, ancak boyutu konusunda endişeleriniz varsa. İyi haber şu ki, düşündüğünüz kadar büyük değiller. Bir yetiştiriciyle konuşarak ve bir köpekte aradığınızı açıklayarak bir tane aramaya başlayabilirsiniz. Yetiştirici, ihtiyaçlarınıza uygun bir Cairn yavrusu önerebilecektir. İdeal olarak, arkadaş canlısı, iyi sosyalleşmiş bir kişiliğe sahip bir köpek isteyeceksiniz.

Bir Cairn genellikle büyümeyen bir köpek ırkı olarak kabul edilse de çok yönlü olduğundan emin olmak için erken sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Bu, yavru köpeği bir anaokulu sınıfına kaydettirmek veya onu köpeklere izin veren sık parklara ve mağazalara götürmek anlamına gelir. Ek olarak, diğer köpeklerin ve insanların etrafında olmaya alışmasına yardımcı olmak için onu günlük yürüyüşe de götürebilirsiniz. Cairns genellikle sağlıklı olsa da bazı sağlık koşullarına yatkın olabilirler.

Boston Terrier

boston terrier

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç büyümeyen köpek ırkı vardır. Bu ırklar az bakım gerektirir ve çocuklu aileler için mükemmeldir. Ancak, her cins arasında bazı önemli farklılıklar vardır. Bazıları diğerlerinden daha fazla egzersiz gerektirirken, diğerleri çok az egzersiz gerektirir. Bir köpek seçerken aranacak birkaç önemli özellik, onun büyüklüğü, enerji seviyesi ve tımar ihtiyaçlarını içerir. İlgilendiğiniz ırkların bir listesini yapın ve biraz araştırma yapın.

Boston Terrier, belirgin bir görünüme sahip, oldukça eğitilebilir küçük bir köpektir. Bu cins, çok yüksek düzeyde eğitilebilirliğe sahip oldukları için köpek gösterileri için harikadır. Ayrıca mükemmel bir mizaçları vardır ve diğer hayvanlarla çok arkadaş canlısıdırlar.

Basset Hound

basset hound

Büyümeyen köpek ırkları farklı bakım türleri gerektirir. Basset hound, büyümeyen bir köpek ırkının güzel bir örneğidir. Nispeten küçük olmasına rağmen, büyük bir köpeğin gücüne ve dayanıklılığına sahiptir. Küçük boyutuna rağmen Basset Hound sadık ve mütevazı bir köpektir. Ona uygun miktarda egzersiz sağlamak önemlidir.

Bir köpeği sahiplenmeden önce, yeni tüylü arkadaşınızın ihtiyaçlarını anlamanız önemlidir. Günlük yürüyüşler, düzenli bakım ve düzenli veteriner ziyaretleri dahil olmak üzere temel ihtiyaçları hakkında bilgi edinmek isteyeceksiniz. Ayrıca bir köpek parkına, saygın bir veterinere ve iyi bir egzersiz rejimine yakın yaşadığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Maltese (Malta)

maltese

Malta, akıcı beyaz önlüğü ve mükemmel eğitilebilirlik becerilerine sahip, büyümeyen küçük bir köpek ırkıdır. Yüzyıllardır seviliyorlar ve çok uysal bir cins. Malta nispeten sağlıklı bir ırktır ve ortalama ömürleri on dört ila on beş yıldır.

Malta sahipleri, potansiyel bir sağlık riski olduğu için yavrularının obez olmamasına dikkat etmelidir. Obezite, sindirim ve eklem sorunlarının yanı sıra kalp hastalığına da yol açabilir. Bu nedenle, Maltalılarınızı yiyecek ve ikramlarla aşırı beslemekten kaçınmak çok önemlidir. Bunun yerine evcil hayvanınıza bol bol sarılın ve ilgi gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu