Ekim 2022 PlayStation Plus Oyunları

Sony Interactive Entertainment, geçen hafta salı günü indirilen PS Plus Essential Ekim 2022 oyununun ardından bugün PS Plus Extra Ekim 2022 video oyunlarını duyurdu.

PlayStation her ay ücretsiz oyunlar yayınlar. Türkiye’nin en popüler konsol platformudur. Bu yapımlar iyi vakit geçirmek isteyen oyun severlerin indirmesine açıktır. Her ayın başından beri herkes ücretsiz indirilebilecek oyunlar arıyor. Bunun nedeni, birçok ülkede tatil nedeniyle beklentilerin yüksek olmasıdır. Konsol devinin, hediyeler ve kaliteli oyunlar bekleyen oyuncuların beklentilerini nasıl karşıladığını göreceğiz.

Playstation Plus Extra Ekim Ayı Oyunlarının Listesi:

 • Grand Theft Auto Vice City – The Definitive Edition, PS4 ve PS5 Özelliğiyle Geliyor,
 • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Assassin’s Creed Odyssey, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Dragon Quest Builders 2, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Inside- PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • The Medium, PS5 Özelliğiyle Geliyor,
 • Dragon Quest Heroes II: Explorer’s Edition, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Dragon Quest Builders, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Dragon Quest Heroes, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Naruto’dan Boruto’ya: Shinobi Forvet, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Assassin’s Creed Chronicles: China, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Assassin’s Creed Chronicles: Hindistan, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Assassin’s Creed Chronicles: Rusya, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Assassin’s Creed III Remastered, PS4 Özelliğiyle Geliyor,
 • Assassin’s Creed Syndicate, PS4 Özelliğiyle Geliyor.
 • Hohokum, PS4 Özelliğiyle Geliyor,

Playstation Plus Deluxe Ekim Ayı Oyunlarının Listesi:

 • Limbo, PS3 Özelliğiyle Geliyor.
 • Yakuza 5 Remastered, PS4 Özelliğiyle Geliyor.
 • Yakuza 4 Remastered, PS4 Özelliğiyle Geliyor.
 • Yakuza 3 Remastered, PS4 Özelliğiyle Geliyor.
 • Ultra Street Fighter IV, PS4 Özelliğiyle Geliyor.
 • Castlevania: Lords of Shadow, PS3 Özelliğiyle Geliyor.
 • Everyday Shooter, PS3 Özelliğiyle Geliyor.

PS Plus Ek Ekim 2022 Oyunları Haftalık İndirmeler İçin Hazır Olacak

Liste, Premium / Deluxe abonelerinin yanı sıra Grand Theft Auto: Vice City: The Definitive Edition, Inside ve The Medium dahil on altı PlayStation 4 veya PlayStation 5 oyunu için geçerlidir. Yedi yeni klasik oyun da eklenecek. Bu ay yeterince Assassin’s Creed ve Dragon Quest oyunu oynayabileceğiz. 18 Ekim 2022’den itibaren hizmet kapsamında eklenecek oyunların detaylarına bakalım.

Grand Theft Auto Vice City – Final Sürümü (PS4, PS5)

gta vice city
GTA Vice City

Grand Theft Auto: Vice City, serinin popüler bir oyunudur. Hapisten çıktıktan sonra bir uyuşturucu anlaşmasına yakalanan Tommy Vercetti yönetilmektedir. Tommy sorumlu suçluları arar ve yavaş yavaş imparatorluğunu kurar, şehirdeki diğer suç gruplarının gücünü ele geçirir.

Dragon Quest XI: Zor Bir Çağdan Gelen Yankılar – Kesin Sürüm (PS4)

Köyünde bir törene katılacak olan genç bir adam, çocukluk arkadaşıyla kutsal taşlara yolculuğa çıkar. Bu genç adam, bir dizi beklenmedik olaydan sonra efsanevi bir kahramanın reenkarnasyonu olduğunu keşfeder. Daha sonra bilinmeyen bir gezegendeki geçmişi hakkında daha fazla şey keşfetmeye başlar. Geldiğinde sıcak bir karşılama almak yerine, kimliği ortaya çıktıktan sonra The Darkspawn olarak adlandırılır. Daha sonra acımasız bir ordunun hedefi haline getirilir.

PlayStation 4 için Assassin’s Creed Odyssey

Oyun karakterinin asli kökeni Leonidas’a dayanmaktadır. Karakterimiz sürgündeki çocukların en küçüğüdür. Karakterimiz bir paralı asker ve ardından büyük bir Spartalı kahraman olmak için destansı bir maceraya atılıyor.

Dragon Quest Builders (PS4)

Dragon Quest Builders, malzeme toplayabileceğiniz, bir şeyler üretebileceğiniz ve istediğiniz her şeyi inşa edebileceğiniz bir açık dünya oyunudur. Oyunda tanıdık karakterlerin yanı sıra tehlikeli yaratıklar da yer alacak. Nihai hedefimiz Dragonlord’u yenmek ve diyarı yeniden kurmak.

Dragon Quest Builders 2 – (PS4)

Kötü niyetli bir dinin tehdidi altındaki bir fantezi dünyasında geçen bir rol yapma video oyununda araştıracak, şiddetle savaşacak, yaratacak, hasat edecek ve rol oynayacaksın. Ana senaryoda oynamak en iyisidir. Bununla birlikte, üç ek kişiyle çevrimiçi açık dünya modunda oynamayı da seçebilirsiniz. Bu oyun Hotto Stuff Pack ve Modernist Pack, Aquarium Pack ve Designer’s Sunglasses ile birlikte gelir.

Dragon Quest Heroes: The World Tree’s Woe (PS4)

Canavarların ve insanların barış içinde yaşadığı Arba krallığına gideceğiz. Ama aniden, canavarlar öldürmeye başlar. Misyonumuz, dostlarımızla güçlerimizi birleştirmek ve krallığa barışı geri getirme tehdidini püskürtmek.

Dragon Quest Heroes II Explorer’s Edition

Bir zamanlar barış görmüş ama şimdi gürültüyle dolu bir dünyaya döneceğiz. Oyun, tek başınıza veya üç arkadaşınızla oynamanıza izin verecek. Aksiyon dolu oyunun temellerinde sizlere sunulan kahramanınızın öyküleri ile dolu bir serüvenin temellerinden ibaret olacaktır.

Inside (PS4)

Küçük bir çocuk tarafından kontrol edilen iç mekân, boş ama aynı zamanda harikalarla dolu bir dünyada atmosfer açısından yoğun bir deneyim sağlayacaktır. Köleleştirilmiş kişilerin yürüyen ölüler gibi dolaştıkları bir dünya ile karşı karşıyayız. İnsanları karanlık bir düzenin parçası olarak köle haline getiriyorlar ve ardından sürekli izleniyorlar. Ana karakter diğer tarafta bu dünyadan kurtulmak için bir mücadele veriyor ve Inside başlıyor.

The Medium (PS5)

Marianne, Krakow’da geçen bu hikayenin ana karakteridir. Bir çocuğun öldürüldüğüne dair bir görümden sonra, karakterimiz gerçeği keşfetmek için Niwa oteline gider. Karanlık bir otelin içerisinde geçen aksiyon dolu maceraları ve gizemleri çözebilecek kadar cesur musunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu